Loading...
Cale:  Home  >  scrima
Ultima ora

Veres Greta vs Amalia Tătăran sau CSA Steaua- Dinamo în finala Cupei României! Cine a câștigat trofeul?

De   /  31 octombrie 2018  /  scrima  /   comentarii

CSA Steaua a bifat miercuri, 31 octombrie 2018, o nouă victorie în Cupa României la spadă seniori, în proba feminină pe echipe. La Sala de scrimă „Ana Pascu” (Floreasca) din București, sportivele de la Steaua a învins azi în finală pe CS Dinamo, scor 45-37.

Citeste mai departe →
Ultima ora

Prietenie pe viață! Simona Pop, mesaj emoționant la lansarea cărții prietenei sale, Ana Maria Popescu-Brânză!

De   /  24 octombrie 2018  /  Altele, Breaking News, scrima  /   comentarii

Ana Maria Brânză-Popescu și sătmăreanca noastră Simona Pop au făcut parte din déjà celebra echipă a României care a luat la Rio singura medalie de aur a delegației noastre. Cele două spadasine au rămas bune prietene chiar dacă după acea performanță viața le-a oferit drumuri diferite.

Ultima ora

Argint și bronz la Naționalele de floretă! Teodora Șofran e vicecampioană națională la speranțe!

De   /  21 octombrie 2018  /  scrima  /   comentarii

La sfârșitul săptămânii trecute a avut loc la București Campionatul Național de floretă rezervat speranțelor ( juniori U15). Delegația sătmăreană de la CS Satu Mare s-a întors acasă cu trei medalii, două de bronz la echipe și un argint la individual cucerit de vedeta lotului, Teodora Șofran.

Ultima ora

1,2,3,4…CUPA ȘI CAMPIONATUL! Spadasinii de la CSM SATU MARE au reușit EVENTUL!

De   /  7 octombrie 2018  /  Altele, scrima  /   comentarii

Sala de sport a Liceului cu Program Sportiv „Petrache Trișcu” din Craiova a fost sâmbătă și duminică, 6 și 7 octombrie, gazda ediției 2018 a Cupei României la spadă masculin.

Ultima ora

Cupa României : Ziua și medalia pentru spadasinii sătmăreni!

De   /  23 septembrie 2018  /  scrima  /   comentarii

La Satu Mare a avut loc in aceasta săptămâna  Cupa României la spadă. La sala Alexandru Csipler s-au duelat pentru trofeu cei mai buni cadeți și juniori atât la masculin cât și la feminin. În primele trei zile de concurs spada sătmăreană a cucerit trei medalii, una de aur și două de bronz.

Ultima ora

Performanță! Tudor Surducan de la CS SATU MARE a luat Cupa României la spadă!

De   /  20 septembrie 2018  /  scrima  /   comentarii

Cupa României la spadă pentru cadeți și juniori are loc în aceste zile la sala de scrimă Alexandru Csipler din Satu Mare.