Loading...
Cale:  Home  >  Altele  >  Current Article

VICTORIE, VICTORIE, VICTORIE | GOLAVERAJ DE 20-0 PENTRU OLIMPIA SATU MARE

De   /  24 septembrie 2018  /   comentarii

Ieri s-a disputat meciul dintre OLIMPIA SATU MARE și Termala Dindești, scor 7-0. Un joc care a început cu dominarea gazdelor și asa s-a și continuat până la final, cei de la Dindești având doar două șuturi-pasă spre poartă. La acest joc au participat aproximativ 120 de persoane care au susținut echipa fanion a orasului. Cei de la Termala au fost susținuți de aproximativ 30 de suporteri.

Scorul la pauză a fost de 3-0 pentru OLIMPIA marcand Erick Srepler de două ori și Vonet Răzvan din penalti. Repriza secundă a fost dominată clar de gazde care au reușit să înscrie de 3 ori prin Mitrasca Patrick și odată prin Gules Adrian.

Lotul echipei OLIMPIA SATU MARE:

Crișan Adrian Constantin, Pop Silaghi Sergiu George, Puti Florin Ioan, Vonet Razvan Adrian, Tursuc Călin George, Moroșan Sebastian Ciprian, Srepler Erick, Ile Bogdan Ioan, Mihai Marius Adrian, Sician Mihai George, Cuth Ioan.

Au mai intrat în repriza secundă: Blidar Liviu George, Mitrașca Patrick Roland, Lakatos Istvan, Guleș Adrian, Nagy Norbert Jozsef.

Următoarea etapă va fi în deplasare în compania celor de la Vulturii Santău.

• Publicat: 3 săptămâni ago on 24 septembrie 2018
  • De:
  • Ultima modificare: septembrie 24, 2018 @ 9:05 am
  • Categorie: Altele, Breaking News, Fotbal

Ar putea sa va intereseze...

AJF Satu Mare: Meciuri decise la ”masa verde”…Vezi deciziile Comisiei de disciplină!