Loading...
Cale:  Home  >  Altele  >  Current Article

Unirea Tășnad a cedat , scor 0-2 în prima deplasare din returul seriei 5 a Ligii a 3-a

De   /  11 martie 2019  /   comentarii

Unirea Tășnad a cedat , scor 0-2 în prima deplasare din returul seriei 5 a Ligii a 3-a. Elevii lui
Cristi Popa și Ovidiu Suciu au făcut o primă repriză bună în care i-au ținut la respect pe virușii verzi de
la Sănătatea. În partea a doua însî ășusul de experiență al gazdelor a făcut diferența .
Creţ în minutul 59 a deschis scorul după o fază cursivă purtată pe partea stânga a atacului clujean.
Dan Matei mărit diferența în minutul 69 cu o execuție superb de la marginea careului.
Pentru Unirea urmează un joc pe teren propriu cu Arieșul Turda.
A fost o etapă în careliderul , ACS Recea a pierdut neașteptat, 0-3 la Bistrița iar Minerul Baia Mare a
cedat puncte importante acasă, 1-1 cu CFR II într-un meci în care însă ceferiștii au avut în lot jucători
de la prima echipă.
Astfel Csikszereda profit și se apropie la trei puncte de lifer iar lupta pentru promovare devine din ce
în ce mai interesantă.
Unirea Tășnad- Anișoreac- L.Vincze, Bălău, Varga, Palinceac- Silaghi, Cubaș, Parnău, Cocian-Talpoș,
Szekely. Rezerve- Kerezsi, Vincze, Puşcaşu, Suciu, Cătună, Pop, Ziman
SERIA 5, etapa 17
AFC Odorheiu Secuiesc – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 0-1
Florian Trăistar (73 – autogol)
Unirea Dej – CS Iernut 5-0
Darius Hîmpea (36, 63), Mihai Onicaş (59), Rareş Pintea (82), Florin Blaj (88)
ACS Unu Fotbal Gloria – ACS Fotbal Comuna Recea 3-0
Ovidiu Stoianof (10, 60, 90)
MSE Târgu Mureş – Gaz Metan Mediaş 2 0-4
Raul Hăjmăşan (11, 56 – pen.), Mihai Mateş (58), Sebastian Bîrsan (78)
Sticla Arieşul Turda – AFC Hărman 1-1
Bogdan Varodi (78) / Radu Leonte (83)
Sănătatea Cluj – Unirea Tăşnad 2-0
Cătălin Creţ (59), Dan Matei (69)
Avântul Reghin – Olimpic Cetate Râşnov 0-1

Flavius Staicu (21)
Minaur Baia Mare – CFR Cluj 2 1-1
Andrei Moldovan (11) / Joca Dodi (45+1)
Clasament
1.ACS Fotbal Comuna Recea 40
2.AFK Csik Miercurea Ciuc 37
3.Minaur Baia Mare 36
4.CFR Cluj 2 33
5.Sănătatea Cluj 33
6.Olimpic Cetate Râşnov 29
7.Avântul Reghin 27
8.Sticla Arieşul Turda 25
9.Unirea Tăşnad 21
10.AFC Unu Fotbal Gloria 21
11.Unirea Dej 16
12.AFC Hărman 16
13.MSE Târgu Mureş 15
14.AFC Odorheiu Secuiesc 13
15.Gaz Metan Mediaş 2 10
16.CS Iernut 6

http://satumaresport.ro/selymes-n-a-mai-apucat-paltonul-la-olimpia-ritli-e-noul-antrenor-al-galben-albastrilor/

Ar putea sa va intereseze...

Selecții fotbal la Juniorul Satu-Mare!

Citeste mai departe →