Loading...
Cale:  Home  >  Handbal  >  Current Article

Rămânem încă un an în Liga a 2-a! Handbaliștii lui Istrate au pierdut și al doilea meci de la baraj!

De   /  27 mai 2016  /   comentarii

handbal

Cum era oarecum de așteptat, CSM Satu Mare a pierdut în această seară și al doilea meci de la barajul de promovare în Liga Națională.

Handbaliștii lui Nicolae Istrate au cedat ,31-36 în fața echipei venite din prima ligă, CSM Focșani. La pauză moldovenii au condus  la opt goluri, 21-13 doar că ai noștri au făcut o repriză secundă mai bună și le-au dat acum și șansa unui meci egal celor din Suceava în meciul de sâmbătă cu Focșani!

Așadar un sezon început cu mari speranțe pentru CSM dar încheiat cu …patru înfrângeri consecutive. Două în sezonul regulat , cu Craiova și Oradea în sezonul regulat și cu Suceava și Focșani acum la baraj…

În cealaltă serie lucrurile sunt clare, HC Vaslui a învins la limită , 30-29 Știința Bacău și își păstrează locul în Liga Națională. Căci e greu de crezut că azi vor pierde în meciul cu modesta CNOT Brașov.