Loading...
Cale:  Home  >  Fotbal  >  Current Article

Portarii sătmăreni și barajul pentru Liga 1! Poli Timișoara vs UTA sau Curileac vs Miron 2-1!

De   /  12 iunie 2017  /   comentarii

În această seară am avut parte de manșa tur a barajului pentru promovare/menținere în Liga 1. Poli Timișoara a învins UTA Arad cu 2-1 iar pe teren din primul minut am avut și rei jucători sătmăreni.

Curileac la Timișoara, Miron și Munteanu la UTA Arad…Iar interesant a fost duelul portarilor, Curileac la bănățeni și Miron la arădeni…Poli a condus cu 2-0 la pauză și a ratat alte trei ocazii mari, Miron reușind să blocheze în mai multe rânduri atacurile gazdelor. UTA a revenit însă în partea a doua și a marcat prin Strătilă.

Totul se va decide însă joi în returul de la Șiria.

Ar putea sa va intereseze...

Patronul-golgheter! Darian Iftene decisiv în derby-ul cu Certeze! A marcat golul care duce pe Dari Lipău în ELITE!