Loading...
Cale:  Home  >  Fotbal  >  Current Article

Ovidiu Mazilu a dat 2 penalty-uri în 3 minute…Și Mioveni a egalat în prelungiri la Brașov!

De   /  12 mai 2016  /   comentarii

maz

Arbitrul sătmărean a condus în această seară la centru duelul dintre FC Brașov și CS Mioveni din play off ul Ligii a 2-a. Un meci aparent fără miză dacă ținem cont că niciuna dintre echipe nu mai poate urca pe un loc de promovare…

Și a ieșit un spectacol total, cu șase goluri, două penalty-uri și o revenire de la 0-3 a oaspeților.

FC Brașov a condus cu 3-0 în minutul 23 și se părea că va obține lejer toate punctele…Năstăsie a redus din handicap cu un minut înaintea pauzei…Iar apoi argeșeni au dat lovitura din două penalty uri corect acordate de Mazilu în minutele 88 și 90! Năstăsie a transformat de trei ori doar că pe tabelă au ajuns doar două goluri…și s-a terminat 3-3.

La prima execuție Năstăsie a marcat dar Mazilu a dictat repetarea execuției deoarece mai mulți jucători au pătruns în suprafața de pedeapsă!

CS Mioveni rămâne la şase puncte de locul de baraj. FC Braşov e la opt puncte!

Sâmbătă la mai puțin de 48 de ore de la acest joc, FC Brașov va juca în B2 LA FCM Baia Mare! Iar Mioveni acasă cu Chindia!

Altfel, în play ut Olimpia va întâlni sâmbătă acasă pe Metalul Reșița.