Loading...
Cale:  Home  >  Fotbal  >  Current Article

Olimpia suporterilor își începe aventura în CUPA ROMÂNIEI! Vezi programul primei faze!

De   /  9 octombrie 2018  /   comentarii

Faza județeană a Cupei României programează miercuri opt partied din cadrul primului tur.

La Satu Mare pe stadionul Daniel Prodan se joacă de la ora 15,30 duelul Olimpiilor. Olimpia suporterilor va întâlni Olimpia Domînești într-o reeditare a meciului de duminică din liga a 5-a. Atunci la Domănești sătmărenii s-au impus cu 7-0. De altfel Olimpia suporterilor a anunțat prin vocea antrenorului Nelu Donca că își dorește un parcurs cât mai lung în această competiție, la nivel județean.

Se cunosc dejà primele două calificate în faza a 2-a:

Recolta Sanislău a învins  Schamagosch Ciumeşti, scor   5-4 iar   Victoria Tiream a trecut la pas de  Unirea Urziceni,  6-2.

Iată programul fazei I:

Miercuri, 10 octombrie,

ora 15:30 Olimpia MCMXXI SM – Olimpia Domăneşti

A: Ovidiu Mazilu A1: Neichi Sergiu A2: Pop Cristian  Obs. Kegyes Adalbert

ora 16:00

Speranţa Bogdand – Dacia Supur

A: Peter Alin  A1: Borza Vlad A2: Dănuţ Mihuţ  Obs. Rosz Zoltan

Dorolţ II Dara – CSM Satu Mare II

A: Bathory Ştefan A1: Estan Alex A2: J3nnifer D. Damian Obs. Şuta Nicolae

ACS Turulung – AS Livada

A: Petruţ Sebastian A1: Sabo Andrei  A2: Sician Gabriel  Obs. Lizak Paul

Viitorul Viile SM – Cetate Ardud 800 II

A: Chiriloaia Ciprian A1: Bumbuc Marius A2: Zsigrai Cătălin Marina Obs. Chioreanu Radu

Luceafărul Decebal – Platanul Marna

A: Rad Bogdan  A1: Sălăgean Norbert A2: Reday Arpad  Obs. Rus Gavril

Ora 16:30

Unirea Bercu – Sportul Botiz

A: Simon Elek A1: Bauer Iosif A2: Bauer Adalbert Obs. Turtureanu Ioan

Prietenia Crucişor – Codreana Homoroade

A: Bărbuş Stejerel A1: Ghencean Marius A2: Lukacs Levente Obs. Halici Eugen

Joi, 11 octombrie,

ora 16:30 Viitorul Vetiş – Voinţa Lazuri

A: Simon Elek A1: Gherman Patrick A2: Şerban Ovidiu Obs. Pataki Zoltan

 Miercuri, 17 octombrie, ora 15:30

Termala Dindeşti – Olimpia Căuaş

Gloria Moftinu Mare – Atletic Craidorolţ

Vulturii Santău – AS Ghenci

Voinţa Turţ – Venus Dumbrava

Egri Sasok Agriş – Someşul Odoreu

Ugocea Porumbeşti – Speranţa Halmeu

În această fază a competiţiei, în caz de egalitate, se trece direct la loviturile de departajare.

http://satumaresport.ro/selymes-n-a-mai-apucat-paltonul-la-olimpia-ritli-e-noul-antrenor-al-galben-albastrilor/

Ar putea sa va intereseze...

Hai la sală cu o jucărie de pluș! | Baschet feminin: CSM Satu Mare- Sepsi Sfântu Gheorghe, miercuri ora 19

Citeste mai departe →