Loading...
Cale:  Home  >  Breaking News  >  Current Article

Olimpia ”defrișează” Foresta! 4-0 la Suceava cu un gol marcat și de juniorul de 16 ani, Angelo Cocian!

De   /  28 mai 2017  /   comentarii

Olimpia a profitat la  maxim de problemele de la Suceava și s-a impus de o manieră categorică, 4-0 pe terenul celor de la Foresta.

Duruș a fost omul începutului de meci . Fundașul venit anul trecut de la FCM Baia Mare a centrat perfect în minutul  8 pentru reluarea perfectă a unui alt maramureșan, Raul Krausz . 0-1. Apoi același Duruș a a trecut din rolul de servant în cel de marcator. În minutul 22  acesta a dejucat excelent o ieșire la ofside a apărării gazdelor și singur cu portarul Hânțăscu a marcat fără emoții.

Rămasă fără o serie de jucători importanți, din cauza problemelor financiare, Suceava n-a avut reacție iar meciul a curs spre un succes al Olimpiei…Primul pe teren după o pauză de 10 jocuri. Finalul a fost mai animat cu juniorul Angelo Cocian ( 16 ani) reușind să înscrie pentru 0-3 în minutul 88 după o pasă venită de la Villand. A fost prima reușită a mijlocașului crescut de Florin Fabian la Primavera Satu Mare, în eșalonul secund.

În prelungiri Romariu Rus închide tabela la 0-4 după o gafă a apărării bucovinenilor!

Pentru Olimpia urmează ultimul meci din actualul sezon, miercuri, acasă cu Dacia Unirea Brăila.

Foresta: Vlad Hînţăscu (cpt.) – Constantin Aeroaiei, Paul Ciobanu (Robert Bosânseanu 63′), Alin Florescu, Andrei Cerlincă, Cosmin Buziuc, Vlad Stănescu, Vasile Dănilă, Cornel Căinari (Alin Scutariu 27′), Cătălin Vraciu (Cătălin Coroamă 71′), Robert Grumezescu

Antrenor: Marius Lup

Olimpia: Bg. Dascălu – Duruş, Fl. Mureşan, Heil (cpăt.), Faur – Villand, Sil. Pană (R. Rus 66′), Krauzs – Vas. Pop, I. Roşu (Ad. Voicu 62), Erdei (Cocian 73′)

Antrenor: Bogdan Andone