Cale:  Home  >  Fotbal  >  Current Article

Liga a 4 a elite: Recolta bate la Micula și face un pas mare spre titlu!

De   /  30 aprilie 2016  /   comentarii

micula dor

Micula a rezistat doar o repriză în fața celor de la Dorolț în derby ul etapei  sin Liga a 4 a de elită.

Turul lui Dacian Nastai a deschis scorul încă din minutu 3 prin Pal și se părea că va reuși să producă surpriza de a învinge liderul… Doar că încet plusul de valoare și poate de pregătire fizică a readus Recolta în joc…Gavrilescu a egalat în min 20 și până la pauză oaspeții au mai avut câteva oportunități.

În partea a doua Recolta s-a distantat…Radu Socaciu min 58 și 64 a dus scorul la 3-1 iar Mester Nandor a marcat pentru 4-1 în minutul 72 pentru o victorie clară a Dorolțului..La 3-1 pentru Dorolț, gazdele au avut o bară și au ratat un penalty prin Ursan.

Alte rezultate:

Doba-Decebal 2-3

Vetiș-Oar 2-6

Orașu Nou-Ardud 2-1

Moftin –Tășnad 1-3

Clasament: 1 Oar 53 p., 2. Recolta Dorolț 51., 3. Decebal 49., 4. Tășnad 42., 5 Orașu Nou 40p…

Miecrcuri Oar a câștigat 5-1 cu Doba dar va pierde la masa verde marți la Comisie deoarece a folosit un jucător aflat în stare de suspendare.. Astfel, Recolta va trece de marți pe primul loc în elite.