Loading...
Cale:  Home  >  Fotbal  >  Current Article

Liga a 3-a: Recea- Dorolț 0-0! Recolta lui Ritli produce surpriza etapei în seria a 5-a

De   /  5 martie 2017  /   comentarii

dorolt

Recolta Dorolț a furnizat surpriza primei etape din 2017 din seria a 5-a a Ligii a 3-a.

Ultima clasată din C5 a reușit să termine la egalitate, 0-0 la Recea pe terenul formației de pe locul doi și a unei echipe considerate ca fiind contracandidata Sibiului la promovare.

La debutul ca antrenor principal la Dorolț a fostului portar de la Steaua, Ritli Zoltan, Recolta a arătat mult mai bine față de prestațiile de la finalul anului trecut.

Întărită cu Dobrai, Micaș, Macho Pop sau Raul Ritli, Recolta a jucat de la egal la egal cu maramureșenii lui Romulus Buia. Mai mult, echipa din Dorolț a trimis de două ori mingea în bară prin Goț și Mureșan minutele 46 și 65 iar în prima repriză   irosit ocazii imprtante prin Micaș și Macho Pop. E drept că și gazdele puteau obține pe final victoria doar că bara l-a salvat pe Dobrai.

”E un punct important pentru noi. Sigur că am avut ocazii și poate meritam mai mult dar trebuie să ne declarăm mulțumiți și să pregătim acum meciul de sâmbătă cu Sănătatea” spun oficialii celor de la Recolta.

Recolta: Dobrai – Vincze L., Micaş, Rilti R., Ionescu, Vincze D., Şimon, Toma (Ştef, 86).   Mureşan (Reszler, 85.), M. Pop, Goţ (D. Pop, 87.).Antrenor principal: Ritli Zoltan. Director tehnic: Andrei Estinca.

Ar putea sa va intereseze...

Kovacs Istvan lăudat după prestația perfectă din finala cupei! Ce mesaj i-a transmis Florin Chivulete?