Cale:  Home  >  Breaking News  >  Current Article

Liga 4-a: Energia bate Micula; Gabi Cadar salvează CSM Olimpia la Oar!

De   /  30 septembrie 2018  /   comentarii

Trei partide s-au jucat sâmbătă în etapa a 5-a a Ligii a 4-a.
În seria A, campioana Energia negrești își continuă seria excelentă și obține al 5-lea succes consecutiv, 4-0 cu Turul Micula.

Pentru oșeni au punctat Sebastian Balog, Lucian Pop 9 2) și Florin Rișco.
Pentru negreșteni urmează deplasarea la Medieșu Aurit.
În seria B, Someșul Oar a fost la un pas de o mare surpriză. Oarul a cedat la limită acasă, 1-2 în fața marii favorite la titlu, CSM-Olimpia. La pauză scorul a fost egal, 1-1, Cadar a deschis scorul iar Berei a egalat…În partea a doua golgheterul Gabi Cadar reușit dubla și a adus victoria galben-albaștrilor cu o execuție ”marcă înregistrată” de la 20m. CSM Olimpia a dominat prima repriză când a ratat o grămadă de ocazii dar apoi în partea a doua a trăit periculos și doar inspirația lui Cadar a făcut ca trupa lui Ritli să plece acasă cu toate punctele.
Într-un alt meci din seria B, Știința Beltiug- Voința Doba s-a terminat 6-0 după o repriză…Cei de de la Doba n-au mai ieșit de la vestiare supărați probabil că au luat prea multe goluri în primele 45 de minute! Se pare că Voința are mari probleme în acest sezon echipa încasând deja 35 de goluri în patru meciuri!

Ar putea sa va intereseze...

Cristina Neagu va lipsi cel puțin șase luni de pe teren după accidentarea din meciul cu Ungaria