Loading...
Cale:  Home  >  Altele  >  Current Article

Gheorghe Nistea și- a încordat mușchii la GOLD PLAZA. Careianul a terminat pe doi la un turneu de skandenberg organizat de RADU VALAHU!

De   /  16 iulie 2016  /   comentarii

nistea

Celebrul Radu Valahu a dat vineri startul la shopping  și  la distracție la Gold Plaza Baia Mare.

Startul reducerilor de vară a fost marcat și printr-un turneu de skandenberg. La care au participat și sportivi din județul Satu Mare.

Cel mai bun rezultat l-a obținut Gheorghe Nistea . Acesta a terminat pe doi atât la cat.+95 kg cât și la OPEN.

” Am fost învins în finală de Olimpiu Făt, campion european la braț stâng și bronz la brațul drept. M-am simțit bine și am luat acest concurs ca o pregătire pentru Grand Prix-ul Pronutrition de la Dej de pe 17 septembrie” ne a spus careianul Gheorghe Nistea care a avut 12 adversari la categoria lui.

”La OPEN au fost mai mulți, primii trei de la fiecare categorie…a fost interesant” a încheiat fostul campion național la aruncarea discului.

De asemenea ,George Goia din Crucișor a terminat pe doi la cat.75 kg. Anul trecut acesta termina pe  locul 1la cat 75 kg si   pe  2 la OPEN.

Mitraska Attila, Lukasz Norbert și Lakatos Peter au făcut și ei o figură frumoasă la cat -95 kg.

skandenberg

Ar putea sa va intereseze...

Două medalii la Naționalele de popice pentru CSM Satu Mare! Ciprian Cubițchi e campion național la tandem-mixt!