Cale:  Home  >  Altele  >  Current Article

Eric Bicfalvi duce Uralul în semifinalele Cupei Rusiei

De   /  11 martie 2019  /   comentarii

Mijlocaşul formaţiei FC Ural Ekaterinburg, careianul Eric Bicfalvi şi-a calificat, joi, echipa în
semifinalele Cupei Rusiei, după ce a marcat unicul gol al returului cu Spartak Moscova.
În tur, Ural a scos o remiză pe terenul formaţiei din capitala Rusiei, scor 1-1, partidă în care
Eric Bicfalvi a fost integralist.
În retur, Bicfalvi a jucat doar în prima parte, însă 45 de minute i-au fost de ajuns pentru a
aduce victoria formaţiei sale. Mijlocaşul român a deschis scorul în minutul 34, cu un şut de la
aproximativ 30 de metri, mingea fiind deviată de un adversar înainte să intre în poartă.
Este cel de-al cincilea gol marcat de Bicfalvi în acest sezon, la a 20-a apariţie în toate