Cale:  Home  >  Handbal  >  Current Article

Bătuți la ultima fază! CSM SATU MARE-HC VASLUI 24-25 ( 12-10)

De   /  24 noiembrie 2016  /   comentarii

csm

Înfrângere extrem de dureroasă sufertă  aseară de handbaliștii de la CSM Satu Mare. Ai noștri au condus ostilitățile tot meciul pentru ca să se vadă învinși de moldoveni în ultima secundă după o aruncare de la 7 m reușită de Popescu.

Cu un Cioroiu din nou extrem de inspirat , CSM-ul a făcut o primă repriză foarte bună și la pauză a avut două goluri avantaj, 12-10. La reluare diferența a crescut la 15-12 în minutul 37 pentru ca, din păcate să urmeze cinci minte fără gol pentru sătmăreni. Chiar și așa după 17-17 în minutul 45 , cu Stan și Trifunovic activi pe atac revenim la 22-19.

Finalul a fost pe muchie de cuțit…Cu HC Vaslui conducând pentru prima dată , 22-23 în minutul 56 și apoi cu 24-24 cu 26 de secunde rămase până la final. Varady cere time out și avem atacul…Doar că inexplicabil pierdem prea ușor posesia, Campar face fault și conform noilor revederi regulamentare se acordă 7m…Și cartonaș albastru pentru muntenegrean. Popescu îl învinge pe Cioroiu și CSM-ul scapă printre degete un nou rezultat pozitiv…Se termină 24-25 cu Ioan Stan marcator a 6 goluri, Morar-5, Bejinariu-4, Trifunovic-4, Campar-3, Olah și Munea-1. De la oaspeți Gabriel Bujor a fost principalul marcator cu șase reușite.

CSM Satu Mare va juca etapa viitoare acasă, pe 4 decembrie cu Dinamo București.